ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նոյեմբերի 1-ի համատեղ նիստում ներկայացվել են Ազգային անվտանգության ծառայության 2022-ի պետբյուջեով նախատեսված հատկացումները:
ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Արամ Հակոբյանը տեղեկացրել է, որ 2022-ին ծառայությանը հատկացվելու է 42 մլրդ  669 մլն դրամ, ինչը 8,7 մլն դրամով ավելի  է ընթացիկ տարվա հաստատված միջոցներից: 2022-ին` ընթացիկ տարվա նկատմամբ, 381,2 մլն դրամով ավելի միջոցներ կուղղվեն «Պետական պահպանության ապահովում» ծրագրին` պայմանավորված թափուր հաստիքների համալրմամբ եւ կապիտալ ծախսերի ավելացմամբ:
Ծառայությունում կիրականացվի 2 ծրագիր` պետական պահպանության ապահովումը եւ ազգային անվտանգությունը: Ծրագրերի շրջանակում նախատեսվում է անցկացնել 11 միջոցառում:
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում դռնփակ ընթացակարգով քննարկվել են նաեւ պաշտպանության եւ պետական ռեզերվների մասով եկամուտներն ու ծախսերը:

1 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам обороны и безопасности   и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам представлены предусмотренные госбюджетом-2022 ассигнования на Службу национальной безопасности (СНБ).
Заместитель директора СНБ РА А.Акопян сообщил, что в 2022 г. ведомству выделяется 42 млрд 669 млн драмов, что на 8,7 млн ​​ больше утвержденных средств текущего года. В будущем году по сравнению с 2021 г. на программу “Обеспечение охраны государства” ассигновано на 381,2 млн драмов больше средств – за   счет заполнения вакансий и увеличения капитальных расходов.
В СНБ будут реализованы две программы – обеспечение   охраны   государства и национальная безопасность. В рамках программ планируется провести 11 мероприятий.
На совместном заседании вышеуказанных комиссий обсуждались в закрытом режиме также доходы и расходы на оборону и госрезервы.